Poskytované služby

Zdravotní a ošetřovatelská péče

Je zajišťována lékařem, který ordinuje v domově ve všední dny. Lékař dochází ke klientům na pokoj. K ostatním odborným lékařů je zajištěn odvoz a v případě potřeby i doprovod (ceník  viz. dokumenty ke stažení).

VÍCE INFORMACÍ

Ubytování

Domov seniorů je situován do dvou budovách. Kapacita domova seniorů je 70 lůžek. Celý objekt je řešen důsledně bezbariérově. K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybavené elektricky polohovatelnými lůžky nočními stolky, stolem, křesla, lednicí, televizí a možností připojení k internetu. Součástí pokoje je také předsíň s uzamykatelnou vestavěnou skříní, koupelna se sprchovým koutem a WC.
Domov seniorů dále disponuje dvou, tří, čtyř a 1 pětilůžkovým pokojem, kde jsou pokoje vybaveny elektricky polohovatelnými lůžky, nočními stolky, stolem a křesly. K dispozici je také televize, lednice, uzamykatelná skříň.

VÍCE INFORMACÍ

Stravování

Součástí komplexní péče je i celodenní stravování, skládající se za tří jídel denně (snídaně, oběd, večeře). Pokud má klient zájem je možné zprostředkovat i svačiny (dopolední a odpolední) popřípadě v místním obchodě zajisti nákupy.
Na doporučení lékaře je možné zajistit též diety: diabetickou, žaludeční, žlučníkovou, mletá, kašovitá či mixovaná. Strava se podává ve stanovou dobu (snídaně od 7:45 do 8:45, oběd od 12:00 do 13:00 a večeře od 17:00 do 18:00) buď na jídelnách, nebo na pokojích klientů.

VÍCE INFORMACÍ

Aktivizační činnosti

Klienti našeho domova mají možnost si vybrat z nabídky volnočasových aktivit, o které mají zájem a kterých se chtějí účastnit. A to v dopoledních i odpoledních hodinách.
Seznam volnočasových aktivit pro klienty domova je vyvěšen na každém oddělení na nástěnkách a průběžně aktualizován.

VÍCE INFORMACÍ

Sociální pracovnice a depozitní pokladna

Je zajišťována sociální pracovnicí, které například zprostředkovávají administrativní práce spojené s nástupem do zařízení, vlastní plánování nástupu, informování veřejnosti a žadatelů o nabízených službách a možnostech přijetí do Domova, kontakty se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, aktivizační činnosti, pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů uživatelů či pomoc při obstarávání osobních záležitostí.

VÍCE INFORMACÍ

Gerimed a.s.,
Vítkovo náměstí 3
257 91, Sedleč - Prčice
IČ: 25579282
DIČ: CZ25579282